Szkolenie dla dietetyków " Praca z pacjentem otyłym - podstawy psychologii i psychodietetyki"

Serdecznie zapraszamy na czerwcowe szkolenie pt. „Praca z pacjentem otyłym – podstawy psychologii i psychodietetyki”.

Szkolenie skierowane jest do studentów i absolwentów dietetyki, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę i warsztat pracy.

 

Szkolenie składa się z dwóch modułów:

1) psychologicznego

2) dietetycznego

Uczestnik może uczestniczyć w wybranym module (1 dzień) lub w całościowym szkoleniu (2 dni).

 

Moduł psychologiczny

Celem jest wprowadzenie do tematyki psychologicznych uwarunkowań nadwagi i otyłości oraz pracy z pacjentem otyłym. Obejmuje trzy zagadnienia:

  1. Rola psychologii w odchudzaniu
  2. Praca z klientem otyłym
  3. Motywacja i utrzymywanie zmiany

Moduł trwa 8 godzin dydaktycznych. Zajęcia mają charakter warsztatowo-wykładowy. Prowadzone są przez dwóch psychologów.

 

Moduł dietetyczny

Dietetyk i co dalej?  - ścieżki rozwoju zawodowego

Praca z pacjentem otyłym -  studia przypadków

„Chcesz przytyć? – przejdź na dietę – paradoksalne efekty odchudzania

Skutecznie leczenie nadwagi – rola zespołu interdyscyplinarnego

Moduł trwa 6 godzin dydaktycznych. Prowadzony jest przed dietetyka.

 

Po ukończeniu każdego modułu uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

 

Termin:

Moduł psychologiczny: 15.06 (sobota) godz. 10:00-18:00

Moduł dietetyczny: 16.06 (niedziela) godz. 10:00-16:00

 

Cena:

Moduł psychologiczny: 250 zł

Moduł dietetyczny: 120 zł

Przy wyborze obu modułów obowiązuje zniżka 40 zł – cena wynosi 330 zł.

W cenie materiały, przerwa kawowa, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia

 

Zapisy:

Zapisy przyjmowane są telefonicznie pod numerem tel. 660 442 293 i mailowo This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it .

 

Miejsce:

Sala szkoleniowa Towarzystwa Wiedzy Psychologicznej „Start”

Łódź, Ul.  Prezydenta Gabriela Narutowicza 57 lokal 5a – ostatnie piętro (wejście w podwórku, druga brama po prawej stronie, ostatnie piętro)

Przed zgłoszeniem się na szkolenie prosimy o zapoznanie się z regulaminem

 

Prowadzący:

Lidia Sender - absolwentka psychologii Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończyła szereg szkoleń m.in w Polskim Instytucie Ericksonowskim, Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Krakowie, Centrum CBT w Warszawie. Ukończyła 4-letnie podyplomowych studia w zakresie psychoterapii poznawczo-behawioralnej. W pracy terapeutycznej stosuje podejście poznawczo-behawioralne zalecane szczególnie w zaburzeniach nastroju, zaburzeniach lękowych, zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych oraz zaburzeniach odżywiania. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Na co dzień pracuje o Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Łodzi. Ma doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Specjalistyczna Poradnia Wspierania Rozwoju i Terapii). Prowadzi wykłady w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli i Wyższej Szkole Edukacji Zdrowotnej w Łodzi. W wolnym czasie podróżuje, praktykuje jogę i uczy sie języka włoskiego.

Katarzyna Kinga Kowalczyk– psycholog, psychodietetyk. Ukończyła Uniwersytet Wrocławski i Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej, doktorantka SWPS. Stale pogłębia swoją wiedzę na temat psychodietetyki, skutecznego odchudzania i nawyków prozdrowotnych biorąc udział w różnych szkoleniach i kursach (ukończyła m.in. studia podyplomowe Psychodietetyka). Obecnie  na platformie COME Uniwersytetu Warszwskiego współprowadzi Kurs Psychologia Odchudzania „ Gdy BMI>30 . W pracy z osobami odchudzającymi się zajmuje się diagnozą indywidualnych przyczyn nadwagi, edukacją psychodietetyczną i motywowaniem. Pracuje zgodnie z przekonaniem, że dieta to sposób odżywiania, nie odchudzania. W wolnym czasie podróżuje, zgłębia tajniki języka rosyjskiego.

Katarzyna Szymala – dietetyk, psychodietetyk, instruktor rekreacji ruchowej. Ukończyła studia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym na kierunku dietetyka, w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej studia podyplomowe na kierunku psychodietetyki, w Wyższej Szkole Kultury Fizycznej i Turystyki im. Haliny Konopnickiej zdobyła uprawnienia instruktora fitness. Swoją wiedzę z zakresu psychologii poszerzała między innymi na szkoleniach Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę z pacjentem opiera na wolnym wyborze oraz indywidualnym, aczkolwiek stopniowym tempie wprowadzania zmian, które skutkują trwałą korektą nawyków żywieniowych i w razie konieczności redukcja masy ciała bez efektu jo – jo. Prowadzi warsztaty edukacyjne z zakresu zdrowego stylu życia oraz zdrowego żywienia.