Psychologia odchudzania: gdy BMI>30

 

Kurs internetowy oferowany przez COME Uniwersytetu Warszawskiego

 

 

Twoje BMI wynosi ponad 30? Próbowałaś już wszystkiego, ale waga i tak powracała? Jesz, żeby poczuć się lepiej? Czujesz, że utraciłaś kontrolę nad jedzeniem?

Jeżeli chciałabyś zrozumieć, jakie mechanizmy psychologiczne wpływają na Twoje jedzenie, co niweczy Twoje plany odchudzania i sabotuje Twoje postanowienia, zapraszamy Cię do udziału w internetowym kursie psychologii odchudzania.

Uczestnicząc w kursie otrzymasz:

  • najnowszą wiedzę psychologiczną dotyczącą kierowania własnymi zachowaniami, myślami i emocjami
  • narzędzia pozwalające na diagnozę indywidualnych problemów motywacyjnych
  • skonfrontujesz teorie naukowe z własnymi doświadczeniami

 

Zajęcia są prowadzone zdalnie i trwają dwa miesiące – od 3 kwietnia do 3 czerwca. Kurs ma strukturę tygodniową – w każdą środę na platformie internetowej pojawi się kolejna porcja wiedzy psychologicznej, quiz sprawdzający zapoznanie się z tekstem oraz zadania do wykonania. W czasie modułu przewidziano także dyskusje na forum i spotkania z prowadzącymi via skype.

Uwaga: Warunkiem uczestnictwa i ukończenia kursu jest aktywny udział w zajęciach i wykonywanie zadań. Uczestniczki powinny dysponować kilkoma godzinami tygodniowo na naukę i wykonywanie zadań.

Zastanawiasz się czy ten kurs jest dla Ciebie? Przeczytaj załączony artykuł "Języczek u wagi"

 

Warunki uczestnictwa

Kurs adresowany jest do KOBIET:

  • których BMI wynosi lub przekracza 30 Które dysponują czasem i motywacją do prowadzenia samoobserwacji [UWAGA: w związku częstymi z zapytaniami w projekcie mogą wziąć udział osoby, których BMI>27]

  • Które posiadają łatwy dostęp do Internetu z kamerą , posługują się Skype

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc kurs zaczyna się od rozmowy kwalifikacyjnej via skype (przy wykorzystaniu kamery internetowej). Rozmowy odbywać się będą miedzy 18.03 - 23.03.

 

Prowadzący

Profesor dr hab. Grażyna Wieczorkowska-Wierzbińska – Jest profesorem psychologii. Pracuje na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i Wydziale Psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Napisała dziesięć książek, m.in.: Inteligencja motywacyjna: mądre strategie wyboru celu i sposobu działania; Kierowanie motywacją: rola myśli, emocji i zachowania; Kontrola naszych myśli i uczuć (z Elliotem Aronsonem), a ostatnio ukazała się jej najnowsze książka Psychologiczne ograniczenia, w której pisze o kontroli procesu jedzenia. Kierowała programem badań uwarunkowań wagi ciała, w ramach którego analizowano dane pochodzące od prawie 3000 osób. Pasjonuje się zagadnieniem motywacji i wykorzystania wiedzy psychologicznej w zarządzaniu sobą i innymi.

mgr Katarzyna Kinga Kowalczyk - psycholog, psychodietetyk. Ukończyła Uniwersytet Wrocławski i Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej, doktorantka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Stale pogłębia swoją wiedzę na temat psychodietetyki, skutecznego odchudzania i nawyków prozdrowotnych biorąc udział w różnych szkoleniach i kursach (ukończyła m.in. studia podyplomowe Psychodietetyka). Ostatnio edukowała dzieci z nadwagą i otyłością oraz ich rodziców w ramach programu profilaktyki chorób układu krążenia i cukrzycy w Łodzi. W pracy z osobami odchudzającymi się zajmuje się diagnozą indywidualnych przyczyn nadwagi, edukacją psychodietetyczną  i motywowaniem. Pracuje zgodnie z przekonaniem, że dieta to sposób odżywiania, nie odchudzania.

 

Cena

Kurs jest odpłatny i kosztuje 199 zł.

 

Certyfikat

Osoby, które chciałyby uzyskać zaświadczenie o ukończeniu kursu (poświadczone przez Uniwersytet Warszawski) będą musiały zdać test zaliczeniowy sprawdzający uzyskaną wiedzę. Koszt kursu z certyfikatem wynosi 299 zł.

 

Jak zapisać się na kurs?

Napisać wiadomość na adres This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it i umówić się na rozmowę wstępną.

W przypadku pozytywnej kwalifikacji otrzymają Panie informacje o numerze konta Uniwersytetu Warszawskiego. Opłatę należy uiścić w ciągu 3 dni roboczych od uzyskania informacji (przelewem).

Informacje udzielane są drogą mailową pod adresem This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it lub telefoniczną pod nr 660 442 293 od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00-20.00

link do kursu na platformie COME

 

Zapisz się na kurs